12.ročník  Fotbalového KEMPU Standy Tecla

5.DEN KEMPU - čtvrtek 04.07.2024

Závěrečný den 12. ročníku Fotbalového kempu Standy Tecla byl zahájen jako vždy budíčkem. Při budíčku byla vidět, nejen, na klukách větší únava, úplně se jim nevstávalo s lehkou nohou  . Každopádně se podařilo všechny vzbudit včas a šlo se na snídani. Jako na každé snídaní se nejvíce konzumovaly kuličky s mlékem, ale i šunka se sýrem přišla k chuti, každý mohl sníst co se do něj vešlo.

Po snídani se šlo do pokojů a začalo balení osobních věcí a to víte to je zážitek pro nás všechny, rodičům vstup raději zakázán . Kluci si z těch svých hromádek dokážou zabalit i věci ostatních spolubydlících a něco i na pokoji zapomenout.

Po úspěšném zabalení věcí se vrazilo na poslední tréninkovou jednotku, tedy jako každoročně to nebylo o drilování, ale o závěrečném fotbálku. Toto si kluci i trenéři velmi užívají, i přesto, že se jedná o poslední tréninkovou jednotku. Fotbálek se nakonec protáhl a místo hodiny a půl trval skoro dvě hodinky.

Po fotbalovém turnaji se vyrazilo s mírným zpožděním na závěrečný oběd na hotel, polévka a kuřízek s kaší snad chutnal všem, byly i hlasy na přidání, ale počet byl daný a moc se přidávat tentokrát nedalo. Hladovým byla poskytnuta náhrada ve formě ovoce.

Po obědě následoval přesun do fotbalového areálu, kde již byli vzorně čekající rodiče a rozhlíželi se, zda se dočkají i svých ratolestí (tentokrát se nikdo neztratil, přišli všichni).

Všem účastník byly předány připravené ceny, trenéři Hanka a Miloš zhodnotili letošní kemp a popřáli všem krásné prázdniny.

Opět děkujeme všem účastníkům za jejich účast na kempu a věříme, že si to užili, stejně jako my.

Děkujeme rodičům, že nám své ratolesti svěřili a věřili nám, že je vrátíme v pořádku.

Zamačkáváme slzu a již se těšíme na příští rok na 13. ročník Fotbalového kempu Standy Tecla.

Za tým Fotbalového kempu Standy Tecla

Hanka, Lucka, Lucka, Standa T., Vašek, Miloš, Marcel, Matěj, Fanda, Adam, Maty, Bobeš, Víťa, Dan 

FOTO: FKST 2024 12. ročník - 5.den 04.07.2024 – A.F.C. Humpolec – album na Rajčeti (idnes.cz)

4.DEN KEMPU - středa 03.07.2024

Na čtvrtý kempový den se nám borci podle hlášení vyspinkali do růžova, možná to bylo asi tím, že začali pociťovat lehkou únavu po vydatných trénincích a tak "zajeli" do pokojů překvapivě všichni včas. Venku mrhlolilo a tak jsme se s trenéry dohodli, že přesuneme tréninkovou jednotku až na desátou hodinu, kdy již přestalo pršet.

Nejmenší hráči u trenérky Hanky si užívali bagovky a plynule přešli na souboje  1v1 až 4v4. Zaměřili se i na krytí soupeře a balónu rukou. Trénink u trénera Marcela spočíval v minihrách se zakončením na různé velikosti branek. Trenér Miloš připravil svým svěřencům soutěže a dále přepínačku se střelbou do více branek. Po tréninku následoval rychlý přesun na oběd (gulášovka, rizoto). Poprvé na kempu byl nařízený odpolední klid, aby borci stihli řádně zregenerovat.

Odpolední trénink musel být o chvíli zkrácený kvůli překvapení, o kterém nikdo z dětí nevěděl. Na stadion k nám totiž dorazil letitý hráč, součastná tvář Slavie Praha a humpolecký odchovanec Standa Tecl, jehož jménem je i pojmenovaný náš kemp a je tedy přímým patronem. Děti byly samozřejmě nadšené, nikdo z nich netušil, že se Standa objeví, běžely ho uvítat a následovalo diskuzní fórum. Standa nám o sobě sdělil spoustu informací a hráči i trenéři se mohli na cokoliv zeptat, vše bylo precizně a pro všechny zúčastněné srozumitelně zodpovězeno. Standa je velký sympaťák a tak padala jedna otázka za druhou, některé perly ho i dokázaly pobavit :-). Po rozhovoru se každý, kdo chtěl mohl s ním vyfotit a následně si dojít i pro autogram. Standa s úsměvem pózoval, podepisoval, diskutoval a nakonec si šel s dětmi i zahrát fotbal. Všichni účastníci kempu (až na pár "sparťanských vejlupků" :-D) ho v tu chvíli milovali a čas s ním si opravdu užili. Standa nakonec svým autogramem podepsal i všechny vytištěné certifikáty pro hráče na poslední den kempu. Tímto Standovi děkujeme za ochotu a přívětivé jednání, budeme se těšit zase na dalším kempu.

Standa odjel a čekala nás všechny grilovačka, kde jsme se pořádně nabaštili a ve volném režimu se dohrával turnaj ve FIFĚ (vítěz bude vyhlášen na ukončení kempu), na hřišti probíhaly i další mače a mimo jiné i diskotéka s písničkami na přání. Za to, že se kluci vzorně chovali, bylo jim umožněno prodloužit večerku. Nakonec jsme se všichni spokojení vrátli zpět na Žabák a příjemně unaveni padli do postele.

Více fotek  z dnešního dne brzy doplníme.

FOTO: FKST 2024 12. ročník - 4.den Návštěva – A.F.C. Humpolec – album na Rajčeti (idnes.cz)

3.DEN KEMPU - úterý 02.07.2024

Pokračujeme třetím dnem na Fotbalovém kempu Standy Tecla 2024. Dnes se klukům vstávalo překvapivě hůře (i holky se divily), ale brzy jsme si uvědomili, že večer se protáhl kvůli napínavému zápasu mezi Portugalskem a Slovinskem, který skončil až po penaltách. Některým se tak snídalo o něco hůře.

Po snídani jsme se přesunuli na hřiště pod dohledem Lucky K. a Lucky M.. Trénink proběhl podle plánu, zatímco organizační tým připravoval vše potřebné k plánovanému výletu. Po skončení dopolední tréninkové jednotky následoval menší odpočinek a pak jsme s chutí vyrazili na oběd: bramborová polévka a hovězí plátek na přírodno (Váša totiž zapomněl změnit jídelníček, ale chybami se člověk učí). Děti to nakonec uvítaly, protože jsme se doslechli, že houby moc nejedí.

Po obědě jsme klukům dali čas, aby se připravili na pěší výlet k Orlíku. Na hrad dorazili všichni bez problémů, a ti odvážnější vystoupali po železných schodech na rozhlednu, odkud se mohli kochat nádherným výhledem na Humpolec a okolí. Cestou zpět už začínaly padat dotazy, kdy už tam budeme. Po cestě na hotel jsme pro kluky připravili ledové osvěžení v podobě zmrzliny, kterou si v klidu vychutnali v parku pod hradem, a poté jsme pokračovali do našeho hotelu.

Po příchodu na hotel si kluci odpočinuli. Ti, kteří stále soutěží ve FIFA turnaji, si "odpočinuli" trochu jinak. Večeře proběhla podle představ a kluci se opět přesunuli na fotbalový stadion, kde mohli sledovat zápasy ME 2024. Zítra se totiž už žádný zápas nehraje, ale naštěstí máme pro děti připravené grilování a slíbený fotbalgolf.

Poté už následoval přesun kluků na pokoj a pro všechny zasloužený spánek.

Dnes to bylo náročné ale bylo to moc FAJN....

FOTO: FKST 2024 12. ročník - 3.den 02.07.2024 – A.F.C. Humpolec – album na Rajčeti (idnes.cz)

2.DEN KEMPU - pondělí 01.07.2024

Druhý den fotbalového kempu začal jako pokaždé přijemným budíčkem. První nás čekala snídaně a poté jsme se přesunuli na hřiště, kde proběhla dopolední tréninková jednotka. Na tomto tréninku byl už přítomen kompletní trenerský tým ve složení Marcel, Hanka, Miloš.

Po tréninku jsme se přesunuli zpátky na hotel, kde jsme rozehráli náš tradiční a mezi účastníky vemi oblíbený FIFA turnaj (snad se nám to tento rok konečně podaří dohrát). Dále jsme se přesunuli do salónku na oběd.

Po obědě se kluci odebrali do svých pokojů, aby si chvilku odpočinuli a postupně se přesunuli na odpolední tréninkovou jednotku, která proběhla formou hry. Duležité je pro nás totiž to aby to kluky hlavně bavilo a to se nám zatím úspěšně daří.

Po tréninku nás čekala regenerace v bazénu, kluci si to moc užili. Poté byla na programu dne už jen večeře a po ní volnočasové aktivity, na které jsme se dnes přesunuli na fotbalový stadion, kde dobrovolníci sledovali zápas Francie:Belgie a zbytek si užíval volných aktivit na hřišti.

Po přesunu na hotel kluci zrelaxovali a zahájili připravy ke spánku. Zítra nás čeká další velmi naročný den, který by měl zahrnovat i peší výlet na nedalekou zříceninu Orlík.

FOTO: FKST 2024 12. ročník - 2.den 01.07.2024 – A.F.C. Humpolec – album na Rajčeti (idnes.cz)

1.DEN KEMPU - neděle 30.06.2024

Zahajovací den již 12. ročníku fotbalového kempu Standy Tecla v Humpolci. Dne 30. června 2024 se v Humpolci  sešlo 43 nadšených mladých fotbalistů, kteří se začali sjíždět na místní fotbalové hřiště, kde na ně čekal zahajovací den již 12. ročníku fotbalového kempu Standy Tecla.

Kolem třinácté hodiny začali přijíždět první auta s dětmi a jejich rodiči. Na tvářích mladých sportovců bylo vidět nadšení a očekávání. Po registraci a ubytování se všichni sešli na fotbalovém hřišti. V tomto úvodním setkání se rodiče i děti dozvěděli vše potřebné o harmonogramu a organizačních věcech kempu. Na úvodním setkání Standa Tecl nemohl být osobně přítomen, ale během kempu se mu snad podaří za námi přijet.

Ve tři hodiny odpoledne zazněl pokyn od Marcela Belšana, hlavního trenéra kempu, a začal úvodní trénink. Trenéři rozdělili účastníky do skupin podle věku a dovedností. Mladší děti se s nadšením pustily do her, které jim pomohly zlepšit přihrávky a driblink, zatímco starší hráči se zaměřili na zdokonalování svých technik. Hřiště bylo plné energie, smíchu a zápalu pro hru.

Po náročném tréninku přišla na řadu krátká svačina. Šťavnaté ovoce dodalo dětem potřebnou energii a osvěžení. Odpočatí se poté vrhli do regenerace na místním koupališti. Bylo vidět, jak si všichni užívají nejen fotbal, ale i společně strávený čas s novými přáteli.

Po aktivním odpočinku v bazénu se sešli na svých pokojích a většina s velkým zájmem sledovala probíhající fotbalový zápas Anglie - Slovensko (kde část fandila Anglii a část Slovensku). Po každém gólů (bylo jedno kdo gól dal) byl slyšet z pokojů hlasitý pokřik, který byl slyšet i v okolí hotelu.

Večeře proběhla v přátelské atmosféře. Po celém dni plném aktivit chutnalo každé sousto. Po večeři následovalo osobní volno, které si děti mohly užít podle svých představ. Ještě před večerkou všichni zavítali do areálu vedle hotelu, kde s trenéry a asistenty hráli společenské hry. Po těchto aktivitách šli někteří sledovat další zápas Mistrovství Evropy 2024 v televizi. Byla to skvělá příležitost k odpočinku a relaxaci před večerkou.

Po 22 hodině se zhasly poslední lampičky a šlo se spát. První den kempu skončil, ale všichni věděli, že je čekají další dny plné fotbalových dobrodružství a přátelství. Takto začal 12. ročník fotbalového kempu Standy Tecla v Humpolci. 

Zítra nás čeká druhý den a budíček v 7:30.

FOTO: FKST 2024 12. ročník - 1.den 30.06.2024 – A.F.C. Humpolec – album na Rajčeti (idnes.cz)

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting