Druhý rozhovor nám poskytl Marcel Belšan, hlavní trenér Fotbalového KEMPU Standy TECLA

IMG_20201123_073627.jpg

Mohl by ses rodičům a účastníkům kempu krátce představit?

Ano jasně, ale předem chci všechny moc pozdravit. Jmenuji se Marcel Belšan, je mi 29 let a v současné době jsem profesionální fotbalový trenér v FK Jablonec. Již rok se v Jablonci věnuji jako šéftrenér přípravkovým dětem a zároveň jsem hlavním trenérem kategorie U11.

Kolikátým rokem vedeš kemp jako hlavní trenér?

Záludná otázka, těch turnusů je za námi tuším 8, takže sedmým rokem jsem v roli hlavního trenéra. Jednou jsem bohužel chyběl z důvodů mého stěhování do Jablonce, ale kolegové mě velmi dobře zastali. Úplně si vzpomínám, jak za takovým mladým trenérským klukem přišel Vašek Zástěra, řekl jaké mají plány a já řekl, tak jo super, jdeme do toho.

Jak moc tě Fotbalový KEMP Standy Tecla naplňuje? Těšíš se každý rok, až kemp vypukne?

Odpovím naprosto jednoduše. Jelikož se každý rok vracím se stále větším elánem, takže se těším moc.

Co říkáš na svůj trenérský tým a členy týmu, kteří se o kemp starají?

Trenérský tým bych hodnotil na výbornou. O kemp se starají lidé, kteří jsou opravdu na správném místě a všichni do jednoho mají rádi děti a jsou organizačně zdatní. Už máme kemp natolik v ruce, že každý článek týmu ví, co má dělat, jak se má chovat, co je potřeba zařídit. Je radost pracovat s takovou partou lidí. Ale stejně bych nejvíce vyzdvihnul Vaška Dubna, který za kemp ručí, je radost s ním pracovat.

Pracuješ jako šéftrenér u přípravek v ligovém klubu FK Jablonec. Je práce s dětmi to, co tě od dostudování naplňuje?

Bezesporu. Práce mě naplňuje a děti mě provází od prvního ročníku střední školy. V Jablonci jsem prošel všemi kategoriemi, vím, jaké problémy se řešily v dorostu, žácích a jak nyní v přípravkách působit, aby průběh vývoje dětí jak po sportovní tak hlavně lidské stránce byl lepší. Trénuji vlastně spodek naší pyramidy a musí mít co nejpevnější základ.

Jaké máš záliby ve volném čase, máš nějaké zvířátko?

Ano mám. Věnuji se i mnoha jiným aktivitám, ale sport číslo jedna je jasný. Mezi moje letní aktivity patří hlavně kolo, slack-line, lezení, ferraty a v zimě běžky, lyže, snowboard a vlastně mě baví vše, na čem se dá tak nějak jezdit. Mám rád adrenalin a kolikrát žiju, tak nějak „na hraně“. V létě se chystám nastoupit do paraglidingového kurzu. I právě proto si myslím, že přes moji všestrannost jsem schopen děti vést k pevnému pohybovému základu a postupně zvyšovat prioritu fotbalu.

Jaký je tvůj oblíbený fotbalový klub, hráč a trenér?

Klub jednoznačně FK Jablonec, jsem tu doma a fandit někomu jinému prostě nejde. Mezi oblíbence jasně patří Standa Tecl, je to strašně hodný kluk, skromný a neuvěřitelně pracovitý. Kdyby bylo více hráčů s jeho charakterem, tak to trénování jde samo. Trenéři jsou tři, nejsou to žádná světová jména, ale lidi kteří mě za můj život nejvíce posunuly, konkrétně Pavel Tvarůžek z Jihlavy, Sváťa Veroněk, který nyní působí v Humpolci a Michal Kolčava z Jablonce. Měl jsem štěstí, že jsem měl takové učitele.

Na závěr bych tě poprosil o pár slov pro všechny, kteří jsou již na kemp přihlášeni, nebo účast zvažují

Poslední slova? Jednoznačnou pozvánkou na kemp je, že děti kteří turnusem prošly, se každý rok vracejí, líbí se jim u nás. Rád bych zmínil ještě jednu věc, každý rok je pro děti nachystaná různá doplňková aktivita, měli jsme například čtyřkolky, slack-line, skákací boty, výlety, navštívili jsme utkání Slavie v Praze a mnoho dalšího. Letos se chystá naprostá novinka, kterou děti ještě nezažili, a bude to fakt mazec.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.