Další rozhovor nám poskytl Tomáš Hlubuček, trenér a koordinátor Fotbalového KEMPU Standy TECLA 2021

Mohl by ses rodičům a účastníkům kempu krátce představit?

Zdravím všechny příznivce kulatého nesmyslu. Jmenuji se Tomáš Hlubuček, je mi 31 let a pocházím z Jablonce nad Nisou, ze kterého jsem před nedávnem přišel na Vysočinu. Nyní se pohybuji okolo mládežnického fotbalového dění v klubu AFC Humpolec a dále pracuji v oboru realit. Nově jsem se také stal členem komísí mládeže OFS a KFS a na spolupráci s ostatními se hrozně těším.

Trávil si odmala na hřišti spoustu času, jak vidíš fotbal nejmenších teď jako trenér ?

Fotbalu se věnuji od svých pěti let a hřiště se stalo mým druhým domovem. Prošel jsem si všemi kategoriemi v ligovém klubu FK Jablonec, zkusil si zahraniční stadion a působil v nižších soutěžích v Čechách, dokud mi to nohy dovolovaly. Pak jsem kolem svých 21 let začal trénovat. Prošel jsem rukama spousty trenérům a od každého jsem si pro svoji trenérskou činnost snažil vzít to nejlepší. Jak vidím fotbal nejmenších jako trenér po 10 letech trénování? Aktuálně složitá otázka. Nikdo z nás nyní neví, v jakém stavu se děti do sportování vrátí. Ještě, než začala všechna ta omezí, jsem ale viděl spoustu kvalitních tréninků, trenérů, hráčů a hráček. Fotbal jde kupředu raketovým tempem a práci s dětmi bychom my trenéři měli věnovat co největší pozornost. Největší rozdíl asi vnímám v tom, že nyní se ve většině klubů opravdu tlačí na individuální výkony hráčů před výsledky a dívám se i na rozvoj správného charakteru. Za nás bylo nejdůležitějším kritériem vítězství v jakékoli kategorii, nikoli individuální rozvoj jednotlivců jako je dnes. Rozvoj jednotlivců jednoznačně podporuji.

Kolikátým rokem se účastníš jako trenér kempu?

Kempu se účastním třetím rokem a doufám, že ne naposledy. Tímto bych chtěl poděkovat Marcelu Belšanovi, který mě na kemp přivedl z Jablonce díky naší trenérské spolupráci u ligového ročníku FK Jablonec.

Kdo tě přivedl k fotbalu a jaké byly tvé fotbalové začátky?

Jak jsem již zmínil s fotbalem jsem začal v 5 letech. Pamatuji si pískové hřiště na Vrkoslavicích, balón větší než já a strašně mě to hned od začátku bavilo. Na první trénink mě vezl děda s tátou. Ještě dlouho po tréninku jsme si na hřišti kopali, protože jsem něchtěl domu a pak už bylo asi jasné, jaký sport pro mě bude číslo jedna. Takže takto jsem začínal v klubu z Jablonce. Snažil jsem se ovšem rozvíjet i další sportovní stránky, abych byl co nejvíce všestranný. Od atletiky po bruslení.

 Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo fotbal a jaké máš záliby ?

Svůj volný čas rád trávím turistikou, cestováním a poznáváním nových míst se svojí přítelkyní. Nejsem čtenář, či úplný milovník umění. Na druhou stranu mě třeba baví fotografování a občas si ve zdravé míře zahraji i počítačovou hru.

Jaký je tvůj oblíbený fotbalový klub, hráč nebo trenér?

Vyrostl jsem v Jablonci, takže jednoznačně mým oblíbeným klubem, kterému vždy budu držet palce je FK Jablonec. Ze zahraničních klubů jsem obdivoval kouzla Barcelony, ve které hrál můj oblíbený hráč Ronaldinho. Ještě bych zmínil nestárnoucí legendu Zlatana Ibrahimoviče. Nevím proč, ale k tomuto hráči chovám neskutečný respekt, úctu a obdiv. Možná Vás překvapím odpovědí na oblíbeného trenéra, když jsem zmínil slavný klub a hráče (směje se). Josef Just, bývalý ligový hráč a nyní trenér jablonecké 19tky. Je to člověk, který mi dal strašně moc nejen po fotbalové stránce, ale také po stránce charakterní. Je to nejtvrdší trenér, kterého jsem kdy měl a viděl, ale na druhou stranu strašně férový chlap. Dále bych mohl zmínit trenéry Honzu Kozderku a pana Zdenka Bryscejna, dále pak Vladimíra Horáčka, který mě nabídl dát se na trenérskou dráhu a spoustu dalších, kteří mi pomáhali v rozvoji trenéřiny. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat.

A co oblíbené jídlo a pití? Jsi dobrý kuchař?

Přítelkyně říká, že vcelku vařit umím, ale občas o tom dost silně pochybuji (smích). Jsem masový typ, takže nepohrdnu opravdu dobrým masem a k tomu ta sklenička nějakého dobrého pití.

Na závěr bych tě poprosil o pár slov pro všechny, kteří jsou již na kemp přihlášeni, nebo účast zvažují.

Chtěl bych vzkázat, že na přihlášené účastníky se strašně moc těším. A těm, kteří ještě přihlášení nejsou, aby tak učinili. Užijeme si opět spoustu zábavy, naučíme se nové věci a hlavně odstartujeme letní prázdniny tak, jak se mají. I proto jsme se rozhodli letos poprvé uspořádat dva turnusy, protože se v minulých letech díky velkému zájmu nedostávalo na nové tváře, které by se rády kempu zúčastnily.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.